Čo je Kanadská izolácia - ICYNENE

Icynene® je jedinečná striekaná izolačná pena vyrobená na vodnej báze, ktorá sa viac ako 25 rokov s veľkým úspechom používa v Kanade a USA.

Kanadská izolacia®

je systém zateplenia kanadskou izolačnou penou Icynene®, ktorá je vyrobená na vodnej báze. Kanadská izolácia v lete chladí a v zime hreje. Pomáha svojimi vlastnosťami zmierniť dopad vonkajšieho prostredia na teplotu vo Vašom dome. V zime s Kanadskou izoláciou ušetríte na vykurovaní objektu. V letnom období Kanadská izolácia naopak nepustí teplo dovnútra. Nemusíte kupovať klimatizáciu lebo ušetríte náklady na jej prevádzkovanie. Naviac dosiahnete toho, že sa v priebehu celého roka budete cítiť príjemne.

Celá izolačná vrstva z peny Icynene je úplne priedušná pre vzdušnú vlhkosť. vďaka tomu, že sama nenavĺhá, si Kanadská izolácia po celúdobu životnosti zachovává vysokú efektivitu a zároveň udržuje konštrukčné prvky Vašej stavby v suchu.
S Kanadskou izoláciou výrazne snížíte energetickú náročnosť Vašeho domu. Výdaje na inštaláciu kanadskej izolácie sa Vám vrátia za relativnekrátkú dobu zpeť. Od roku 2006 sme naaplikovali viac než 5 000 objektov po celej strednej Európe.

STÁLOSŤ VLASTNOSTÍ

Kanadská izolácia Icynene nikdy nezosadáva a po celú dobu životnosti stavby nemení svoj tvar ani objem. Je pružná, preto sa neoddeluje sa od konštrukcie a dokáže s konštrukciou pracovať. Vďaka otvorenej bunkovej štruktúre Kanadskej izolacie® dom dýcha.


ZAMEDZUJE KONDENZACII VLHKOSTI

Kanadská izolácia® vďaka svojim vlastnostiam zamedzuje kondenzácí vlhkosti v konštrukciach, čím zabraňuje vzniku plesní vnútri konštrukcie a na jej povrchu. To zaručuje dlhú životnosť a stabilitu nosných konštrukčných prvkov.

ZNIŽUJE SPOTREBU ENERGIE

Kanadská izolácia® znižuje spotrebu energie až o 70%, čo je dané jej vzduchotesnosťou – kompaktná vrstva, cez ktorú teplo v zime neutečie žiadným nedokonalým detailom. V letnom období Kanadská izolácia® naopak nepustí teplo dovnútra. Odpadá tak nutnosť prevádzkovania drahej klimatizácie.


PREČO V LETE CHLADÍ?

Izolácia ICYNENE vytvára úplne kompaktnú neprievzdušnú vrstvu. Vzniknutá bariéra zabraňuje prúdení teplého vzduchu do interiéru a vytvára tak účinnú ochranu strešnej konštrukcie pred prehriatím. V noci, keď slnko prestane hriať, nevyžaruje vďaka difúznej otvorenosti táto izolácia teplo do interiéru a Vy a Vaše deti môžete pokojne spať v príjemnom prostredí. Doporučujeme aj vetrať, ale iba v hodinách keď je vzduch najchladnejší.